to jedna z największych atrakcji tego regionu. Jest to miejsce, w którym w bezpiecznych warunkach można podziwiać to majestatyczne zwierzę. Oprócz nich w zagrodzie mieszkają także sarny, jelenie, dziki, wilki oraz łosie. Spacer po zagrodzie jest świetnym pomysłem na spędzenie czasu i obcowanie z naturą wraz z całą rodziną. Jest to także okazja, aby dowiedzieć się nieco więcej o zwierzętach zamieszkujących Puszczę Białowieską.
to najstarsze muzeum na Podlasiu. Podczas zwiedzania ekspozycji turyści mają okazję zapoznać się z fauną oraz florą Puszczy, a zwiedzaniu towarzyszą światła, dźwięki oraz odgłosy zwierząt, dzięki czemu jeszcze lepiej można poczuć klimat tego niesamowitego miejsca.
Sercem Puszczy Białowieskiej jest Rezerwat Ścisły. Obejmuje on najbardziej cenną, a zarazem najstarszą jej część, w której ingerencja człowieka ograniczona jest do niezbędnego minimum. Ze względu na dobro roślin, które się w nim znajdują oraz zamieszkujących ją zwierząt zwiedzanie możliwe jest wyłącznie z certyfikowanym przewodnikiem. Na teren Rezerwatu wpuszczane są grupy składające się z maksymalnie 12 osób. Jest to obowiązkowy punkt wizyty na Podlasiu dla każdego, kto kocha naturę, ponieważ spacer po Puszczy jest niezapomnianym i niepowtarzalnym przeżyciem.
Ciekawym i wartym odwiedzenia miejscem jest trasa przyrodnicza "Żebra żubra". Jej trasa wiedzie przez podmokłe tereny oraz bagna, co zdecydowanie zwiększa jej atrakcyjność. Powstałą ona w latach 70. i wielokrotnie przechodziła modernizację. Kilka lat temu została ona całkowicie odnowiona, dzięki czemu turyści mogą komfortowo spacerować po niej, a dzięki zamontowanym tabliczkom informacyjnym mogą zapoznać się z informacjami dotyczącymi tutejszej fauny i flory. Cała ścieżka ma około 3 km długości.
Miłośników wędrówek z pewnością zainteresuje także Szlak Dębów Królewskich. Jest to historyczne miejsce, które niekiedy nazywane jest także Starą Białowieżą. W tym rejonie odnalezione zostały kurhany z X wieku. Podążając tą trasą można podziwiać także dęby nazwane na cześć Królów Polskich oraz Książąt Litewskich, z których każdy liczy sobie o 100 do nawet 150 lat. Szlak ten powstał w celu ratowania unikatowych drzewostanów i liczy około 500 m. Jego przejście jest okazją nie tylko do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, ale także zapoznania się z historią.