Nadleśnictwo Hajnówka

LISTA WYDARZEŃ

14.9.2019
10:00
Mamy przyjemność zaprosić Państwa na oficjalną inaugurację Tygodnia z Puszczą Białowieską, która odbędzie się podczas Finału Pucharu Polski Nordic Walking w Nadleśnictwie Hajnówka. Na leśnym stoisko czekać będą na Państwa leśnicy z puszczańskich oraz okolicznych nadleśnictw. Chętnie opowiedzą o tajnikach swojej pracy oraz o wszystkich atrakcjach, które przygotowali dla uczestników festiwalu nauki i przyrody „Bądź, nie odPUSZCZAj”. Przyjedź i daj się oczarować Puszczą Białowieską! Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Nadleśnictwo Hajnówka, Nadleśnictwo Białowieża, Nadleśnictwo Browsk, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku, Białowieski Park Narodowy, Starostwo Hajnowskie, Gmina Białowieża, Gmina Narewka
ul. Kolejki Leśne 12
15.9.2019
13:15
Podczas wykładu zostaną zaprezentowane najnowsze, wybrane (i jedne z najciekawszych) wyniki badań archeologicznych prowadzonych w ramach zadania „Inwentaryzacja dziedzictwa kulturowego” - projektu „Ocena i monitoring zmian stanu różnorodności biologicznej w Puszczy Białowieskiej na podstawie wybranych elementów przyrodniczych i kulturowych – kontynuacja” – źródło finansowania Dyrekcja generalna Lasów Państwowych (nr tematu: OR.5001.2.3.2017). Uczestnicy będą mogli zapoznać się również z najnowszymi metodami badawczymi, tajnikami prac archeologa, jak również, z innowacyjnymi i nieinwazyjnymi technologiami, jakie zastosowano m.in. w badaniach w Puszczy Białowieskiej. Pokażemy m.in. wyniki badań z zastosowaniem skanowania laserowego, poszukiwań z urządzeniami geofizycznymi, czy też rezultaty prac z najnowszymi mikroskopami cyfrowymi, które zajrzały i powiększyły dla nas niezwykle ciekawe, często niewidoczne dla oka ludzkiego, obiekty znajdujące się w Puszczy. Opowiemy m.in. o badaniach wykopaliskowych, współpracy ze specjalistami, pracach interdyscyplinarnych, i o ciekawych perypetiach archeologów podczas badań w Puszczy Białowieskiej. W tym niezwykłym miejscu trochę nas pogoniły żubry, odwiedzały łosie, a tutejsze owady – zgniotki cynobrode, szkarłatne czy też ponurki Schneidera - przyglądały się z zaciekawieniem, co skrywa pod powierzchnią terenu wspaniała Puszcza, i jak się okazało ... odkryciami były niezwykle zaskoczone! W niezwykle ciekawym miejscu - związanym z przeszłością Puszczy Białowieskiej – LOKOMOTYWOWNI – postaramy się zabrać uczestników spotkania w podróż do przeszłości, pokazując ciekawe, ale i czasami również niebezpieczne miejsca, obszary zapomniane, będące przykładem dawnej, niezwykle bogatej i intrygującej przeszłości. Prowadzący: prof. Rafał Zapłata z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego Instytut Archeologii Miejsce: Lokomotywownia, Nadleśnictwo Hajnówka, ul. Kolejki Leśne 12, Hajnówka Organizator: Nadleśnictwo Hajnówka
Nadleśnictwo Hajnówka
Lokomotywownia, Nadleśnictwo Hajnówka, ul. Kolejki Leśne 12, Hajnówka
15.9.2019
17:00
Serdecznie zapraszamy młodzież, dorosłych i rodziny z dziećmi na Leśne Kino Letnie! Bo czy można sobie wyobrazić przyjemniejszy wieczór niż ten z dobrym filmem na świeżym powietrzu? Podczas seansu zaprezentowane zostaną filmy Włodzimierza Puchalskiego - wybitnego przyrodnika oraz reżysera filmów przyrodniczych, a także autora stwierdzenia „bezkrwawe łowy”, odnoszącego się do fotografowania przyrody. Wydarzenie rozpocznie się o 17:00 i potrwa około 1 godzinę. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Do zobaczenia w Nadleśnictwie Hajnówka! Liczba miejsc jest ograniczona do 80. Uprzejmie prosimy o zapisanie się na wydarzenie. Miejsce: Lokomotywownia, Nadleśnictwo Hajnówka, ul. Kolejki Leśne 12, Hajnówka Organizator: Nadleśnictwo Hajnówka
Nadleśnictwo Hajnówka
Lokomotywownia, Nadleśnictwo Hajnówka, ul. Kolejki Leśne 12, Hajnówka
16.9.2019
9:00
Spacer po lesie umożliwiający poznanie aspektów związanych z gospodarowaniem lasu (jak hodowla i ochrona lasu), poprzez wykorzystanie naturalnych procesów zachodzących w lesie. Leśniczowie przybliżą wieloaspektowość pracy leśnika w Puszczy Białowieskiej. Odpowiedzą na każde pytanie związane z puszczą i leśnictwem, a także przybliżą nieco historii miejsc na trasie spaceru. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 09:00 i potrwa około 2 godziny. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Uprzejmie prosimy o zapisanie się na wydarzenie.
Nadleśnictwo Hajnówka
Łozice
ul. Celna w Hajnówce
16.9.2019
14:00
O wartości Puszczy Białowieskiej, historii ochrony przyrody na tym obszarze oraz badaniach naukowych prowadzonych przez Instytut Badawczy Leśnictwa opowiedzą dr hab. Rafał Paluch, prof. IBL oraz mgr inż. Karolina Gabrysiak. Przeanalizujemy podejmowane działania z zakresu ochrony przyrody i opowiemy o zmianach zachodzących w lesie. Masz pytania – postaramy się na nie odpowiedzieć.
Nadleśnictwo Hajnówka, Instytut Badawczy Leśnictwa
Lokomotywownia, Nadleśnictwo Hajnówka, ul. Kolejki Leśne 12, Hajnówka
17.9.2019
9:00
Jakie grzyby możemy zabrać ze sobą do domu, a jaki lepiej zostawić w lesie. O ich roli w lesie, dlaczego najwięcej jest ich jesienią, jak je znaleźć i jak zbierać? O tym wszystkim dowiecie się na spacerze z grzyboznawcą. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 09:00 i potrwa około 2 godziny. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Uprzejmie prosimy o zapisanie się na wydarzenie. Wsparcia merytorycznego wydarzeniu udziela Wydział Leśny Politechniki Białostockiej.
Nadleśnictwo Hajnówka
Nadleśnictwo Hajnówka, ul. Kolejki Leśne 12, Hajnówka
17.9.2019
10:00
Jesteście może ciekawi jakie sekrety skrywa prastara Puszcza Białowieska? Jeśli tak to quest Świetlista Krynoczka jest dla Was! Zapraszamy na tajemniczą wyprawę pełną zagadek i skarbów. To wszystko już 17 września 2019 r. o godzinie 10:00, zbiórka na ulicy Celnej w Hajnówce! Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Uprzejmie prosimy o zapisanie się na wydarzenie.
Nadleśnictwo Hajnówka
ul. Celna
17.9.2019
16:00
Małych i dużych w każdym wieku zapraszamy na klimatyczne ognisko połączone z wizytą ciekawego gościa, który podzieli się ze zgromadzonymi fascynującymi, leśnymi opowieściami. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Uprzejmie prosimy o zapisanie się na wydarzenie.
Nadleśnictwo Hajnówka
Nadleśnictwo Hajnówka, ul. Kolejki Leśne 12, Hajnówka
18.9.2019
5:00
Tuż przed wschodem i zaraz po zachodzie słońca na śródleśnych łąkach można uczestniczyć we wspaniałym misterium jesiennej przyrody – rykowisku. Weź udział w koncercie, posłuchaj odgłosów jelenia – króla lasów. Wyruszamy w dwóch grupach: I grupa Topiło, II grupa ul. Celna. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 05:00 i potrwa około 2 godziny. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Uprzejmie prosimy o zapisanie się na wydarzenie.
Nadleśnictwo Hajnówka
Topiło
Krynoczka
18.9.2019
8:00
Jak spojrzeć na otaczający nas świat w sposób niecodzienny? Jak uchwycić ten bogaty w barwy, zapachy i dźwięki krajobraz? O tym i o innych tajnikach fotografii opowie profesjonalny fotograf na zajęciach dla wszystkich wielbicieli aparatu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Uprzejmie prosimy o zapisanie się na wydarzenie oraz posiadanie własnego aparatu podczas zajęć.
Nadleśnictwo Hajnówka
Nadleśnictwo Hajnówka, ul. Kolejki Leśne 12, Hajnówka
18.9.2019
13:00
Warsztaty kulinarne „Dobre danie z lasu”, organizowane w ramach festiwalu nauki i przyrody „Bądź, nie odPUSZCZAj”. W trakcie warsztatów przekazane zostaną m.in. informacje dotyczące zdrowej żywności z polskich lasów, odpowiedni sposób przygotowywania produktów runa leśnego, właściwe przechowywanie produktów runa leśnego, przygotowywanie mięsa do wykorzystania w kuchni. Warsztaty kulinarne, odbędą się od godz. 13:00 w siedzibie Nadleśnictwa Hajnówka (świetlica) i potrwają ok. 4 godzin zegarowych. W warsztatach mogą wziąć udział mieszkańcy Hajnówki oraz okolic z powiatu hajnowskiego. Planowana liczba uczestników to maksymalnie 25 osób. Uczestnicy podzieleni będą na 4 grupy. Każda z grup przygotuje jedno danie. Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne. Udział w warsztacie wymaga akceptacji regulaminu. Regulamin dostępny jest pod adresem: https://tydzienzpuszczabialowieska.pl/upload/n_hajnowka_tzpb_warsztaty_kulinarne_regulamin_1.0.pdf. Każdy z Państwa kto zapisze swój udział w warsztacie akceptuje treść regulaminu.
Nadleśnictwo Hajnówka
Nadleśnictwo Hajnówka, ul. Kolejki Leśne 12, Hajnówka
19.9.2019
9:00
Rower to chyba najdoskonalszy środek transportu po puszczy. Umożliwia poznanie znacznej części Puszczy Białowieskiej oraz różnorodności jej siedlisk. Leśnicy chętnie wsiądą na rower i wybiorą się z Wami na rajd dzikimi ostępami Puszczy. Podpowiedzą jakie miejsca warto odwiedzić, gdzie można obejrzeć ciekawe okazy drzew, a także opowiedzą o procesach zachodzących w lesie. Wyruszamy z 4 różnych miejsc na własnych rowerach.
Białowieski Park Narodowy, Nadleśnictwo Browsk, Nadleśnictwo Hajnówka
Parking przy osadzie Zamosze
ul.Celna
Parking przy Nadleśnictwie Browsk
19.9.2019
19:00
Tuż przed zachodem słońca na śródleśnych łąkach można uczestniczyć we wspaniałym misterium jesiennej przyrody – rykowisku. Weź udział w koncercie, posłuchaj odgłosów jelenia – króla lasów. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00 i potrwa około 2 godziny. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Uprzejmie prosimy o zapisanie się na wydarzenie.
Nadleśnictwo Hajnówka
Topiło
Krynoczka
20.9.2019
9:00
Spacer po lesie umożliwiający poznanie aspektów związanych z gospodarowaniem lasu (jak hodowla i ochrona lasu), poprzez wykorzystanie naturalnych procesów zachodzących w lesie. Leśniczowie przybliżą wieloaspektowość pracy leśnika w Puszczy Białowieskiej. Odpowiedzą na każde pytanie związane z puszczą i leśnictwem, a także przybliżą nieco historii miejsc na trasie spaceru. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 09:00 i potrwa około 2 godziny. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Uprzejmie prosimy o zapisanie się na wydarzenie.
Nadleśnictwo Hajnówka
Łozice
ul. Celna w Hajnówce
20.9.2019
13:00
Białowieża to miejsce o najdłuższej w Polsce historii średniego leśnego szkolnictwa zawodowego. We wrześniu mija 90 lat od powstania tu pierwszej placówki kształtującej uczniów w zielonych mundurach. Przyjdź, posłuchaj o miejscach, wydarzeniach i osobach, które na zawsze pozostawiły głęboki ślad w sercach osób zdobywających zawód leśnika w Puszczy Białowieskiej. Wykład poprowadzi Anna Kulbacka - Dyrektor Technikum Leśnego w Białowieży. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Uprzejmie prosimy o zapisanie się na wydarzenie.
Nadlesnictwo Hajnówka
Lokomotywownia, Nadleśnictwo Hajnówka, ul. Kolejki Leśne 12, Hajnówka
21.9.2019
13:00
Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie z Markiem Mackiewiczem, leśnikiem z Nadleśnictwa Hajnówka, który opowie o historii wąskotorowej kolejki leśnej w Puszczy Białowieskiej. Dlaczego została wybudowana? Jaka była jej pierwotna funkcja? To wszystko już 21 września 2019 r. o godzinie 13:00 w Lokomotywowni! Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Uprzejmie prosimy o zapisanie się na wydarzenie.
Nadleśnictwo Hajnówka
Lokomotywownia, Nadleśnictwo Hajnówka, ul. Kolejki Leśne 12, Hajnówka

ZOBACZ WYDARZENIA WEDŁUG ORGANIZATORÓW


Korzystamy z Cookies, by zapewnić Ci dostęp do informacji i wszystkich oferowanych usług oraz po to, by gromadzić informacje związane z korzystaniem z serwisu, a także wyświetlać reklamy dopasowane do użytkowników. Stosowane przez nas pliki typu cookies umożliwiają właściwe wyświetlanie treści, analizę ruchu internetowego, ruchu reklamowego, a także utrzymanie sesji po zalogowaniu. Można wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na używanie Cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.